Skip to main content

Dedeklės Vištos

Laisvai ant kraiko laikomos

Prie jau esamos ūkio veiklos 2016 metais ūkininkas įkūrė ir paukštininkystės verslą (paukščių auginimas maistinių kiaušinių gavybai). Alternatyvus auginimo būdas, kai pastate višta laisvai juda, kapsto kraiką, naktį tupi ant laktų. Toks auginimo principas paremtas labiau etiniais ir moraliniais principais lyginant su vištų auginimu tradiciniuose narvuose. Tokiu auginimo būdu išgauti kiaušiniai liaudiškai dar vadinami „laimingų vištų kiaušiniais“.

Ūkyje šiuo metu laikoma apie 4000 Lohmann Brown veislės vištų dedeklių. Paukštidėje yra sumontuoti alternatyvios sistemos technologiniai įrengimai, pritaikyti laikyti palaidas vištas dedekles. Minėtų įrengimų pagalba galima automatiškai reguliuoti mikroklimatą, lesinimą bei girdymą, taip pat užtikrinti sunaudotų resursų apskaitą. Pastato sandarumas ir ventiliavimo sistema užtikrina tokius mikroklimato parametrus, – temperatūrą, santykinę drėgmę, oro apykaitą, oro judėjimo greitį, dulkių koncentraciją ore, – kurie atitinka normatyvinius reglamentus ir nekelia pavojaus paukščių gerovei ir sveikatai.

Ūkininkas parduoda įvairaus dydžio kiaušinius. Kiaušinių ženklinimo numeris 2 LT 44 – 501. Kiaušinių ženklinimo žymuo sudarytas iš skaičių ir raidžių:

  1. Pirmasis skaičius ant kiaušinio reiškia dedeklių vištų laikymo būdą – skaičius 2 reiškia, kad dedeklės vištos buvo laikomos ant kraiko (paukštynuose, fermose laisvai vaikščiojančios vištos).
  2. Vidurinė žymens dalis iš raidžių nurodo šalies kodą, kurioje yra dedeklių vištų laikymo vieta. Lietuvoje padėti vištų kiaušinis turės ženklą LT. Lietuvai tapus ES nare, neliko sienų, kadangi įsiliejome į bendrąją ES rinką, todėl yra įvežama kiaušinių iš kitų ES šalių. Mūsų pirkėjas skaitydamas informaciją ant kiaušinio gali rinktis kokius kiaušinius pirkti.
  3. Trečioji dalis nurodo dedeklių vištų laikymo vietos veterinarinio patvirtinimo numerį, kuris reiškia, kad ta laikymo vieta yra kontroliuojama kompetentingos tarnybos.